Kable USB C vs. Lightining – czyli o wadach i zaletachKiedy chcemy mieć pewność, że nasze sprzęty audio będą działały dokładnie tak jak powinny, to zawsze warto poświęcić trochę czasu na bliższe zapoznanie się z rozwiązaniami, z których chcemy skorzystać. Zazwyczaj jest tak, że mamy dwie lub nawet więcej opcji, z których możemy skorzystać, a to oznacza, że musimy poznać ich funkcje i parametry, aby móc powiedzieć, która z nich będzie lepiej odpowiadała na nasze oczekiwania.

Jak to jest z kablem USB C?

Jeśli zastanawiamy się, co zyskamy jeśli zdecydujemy się skorzystać z możliwości jakie daje nam kabel USB C, to przede wszystkim musimy powiedzieć, że nie ma problemów z kompatybilnością ładowarek. To oznacza, że będziemy mogli je znaleźć w większości urządzeń, a to oznacza, że nie będziemy mieli problemów z ich podłączeniem.

Dodatkowo korzystając z takiego kabla USB C, mamy zazwyczaj jeden rodzaj złącza zarówno w słuchawkach, ja i przy innych akcesoriach, a więc nie będziemy mieli problemów, aby taki kabel dokupić i móc z niego korzystać. Kolejną rzeczą, która może przemawiać za tym, żebyśmy skorzystali z takiego kabla USB C będzie to, że jest ono szybsze, a więc możemy liczyć na transmisję danych, która niczym nie będzie zakłócona.

 

Co zyskujemy jeśli wybierzemy Lightning?

Jeżeli zdecydujemy się na rozwiązanie jakim jest Lightning, to powinniśmy wiedzieć, że będziemy tutaj mieli rozwiązanie, które jest mniejsze niż USB C, a to będzie oznaczało, że jest bardziej kompaktowe. Dodatkowo warto wiedzieć, że Lightning potrzebuje specjalnej licencji, a to oznacza, że zyskujemy tutaj pewność, że nie trafimy na słabej jakości produkt, który jest podróbką i który mógłby zniszczyć nasz komputer czy laptop.

To z pewnością jest dużym plusem tego rozwiązania, to oznacza, że także warto się przyjrzeć czy i my nie możemy z niego korzystać. Zobaczmy jakie rozwiązania są nam tutaj oferowane i zastanówmy się, które z nich będą najbardziej korzystne dla nas.

Możliwości jest wiele, ale znając ich mocne i słabe strony łatwiej będzie nam powiedzieć, co powinniśmy wybrać.