Mikrofon ze statywem do komputera – Poznaj trzy modele godne uwagi!Coraz więcej osób decyduje się na nagrywanie różnego rodzaju filmików, które tworzą we własnym domu, przy komputerze. To oznacza, że jeśli taki filmik ma zdobyć szerokie grono odbiorców, to musi być wykonany w wysokiej jakości, bo tylko wówczas będzie nadzieja na to, że uda mu się przebić przez tysiące innych osób, które zajmują się tym samym. A to z kolei prowadzi do wniosku, że konieczne jest zainwestowanie w odpowiedni sprzęt, który pozwoli nam taki filmik na odpowiednim poziomie zrobić. Tylko wówczas będzie szansa, że przyciągnie on uwagę swoim świetnym wykonaniem. Jaki więc mikrofon wybrać, aby mieć pewność, że będziemy dobrze słyszani przez innych?

Propozycji jest wiele

Jeśli szukamy mikrofonu, który będzie mógł być wykorzystywany przy naszym komputerze, to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że najlepiej będzie, jeśli wybierzemy mikrofon ze statywem. Wówczas będziemy mogli go ustawić w odpowiednim oddaleniu od naszej twarzy, a to oznacza, że będziemy mogli wybrać taką odległość, która będzie najbardziej optymalna. Tak, aby dobrze nas było słuchać, ale jednocześnie, żeby taki mikrofon ze statywem do komputera nas nie zasłaniał.

Co więcej, warto także sprawdzić czy nie będzie on zbierał dźwięków również z otoczenia. Powinniśmy się skupić na tych modelach, które będą nagrywały tylko nas, a tło nie będzie przez nie wychwytywane.

O tym także warto pomyśleć

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że taki mikrofon ze statywem do komputera, będzie wytwarzał własne drgania i szumy. To oznacza, że jeśli nie zainwestujemy w model odpowiedniej jakości, to będzie on te swoje własne drgania i szumy wychwytywał, a następnie rejestrował. Z pewnością chcemy tego uniknąć, więc również na tą cechę mikrofonu powinniśmy zwrócić uwagę. Możemy także poświęcić trochę czasu na to, aby sprawdzić wielkość membrany i zastanowić się, która z nich najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Nie mówiąc już o konieczności sprawdzenia złączy, które będą tutaj wykorzystane.

Warto zobaczyć, jakie mikrofony są nam oferowane i który może się najlepiej sprawdzić w naszym przypadku.