Odtwarzacze sieciowe – wszystko co musisz o nich wiedziećMamy już dość płyt CD czy pendrive, na których zapisujemy zdjęcia czy muzykę, aby móc je odtworzyć na innych odtwarzaczach, które znajdują się w naszym domu? Z pewnością warto się zastanowić nad możliwością wykonania sieci audio-wideo, która pozwoli nam na przesyłanie tych wszystkich plików na inne urządzenia. Tak naprawdę nie potrzeba tutaj wiele, a jednocześnie może się okazać, że takie rozwiązanie będzie się wiązało ze znacznie większą wygodą. Warto więc zobaczyć jak to wszystko działa i czy będzie nam odpowiadało.

To jest wygodne rozwiązanie

Przede wszystkim warto wiedzieć, że będziemy tutaj mieli odtwarzacz sieciowy, na którym będziemy mieli wszystkie pliki muzyczne, filmy czy zdjęcia. Z niego za pomocą sieci WiFi będziemy mogli przesłać te pliki na dowolny telewizor, komputer czy wieżę stereo. To oznacza, że już nie będziemy musieli mieć płyty CD, ani żadnego innego nośnika, wszystko będzie odbywało się przez tamtą sieć, a więc nie będziemy zarzucać domu nośnikami, które będą stosunkowo rzadko wykorzystywane.

Oczywiście, aby móc korzystać z takiego rozwiązania musimy się zaopatrzyć też w router, abyśmy za jego pomocą mogli przesyłać te pliki z odtwarzacza sieciowego na dowolne urządzenie. Warto się tutaj zastanowić, czy chcemy skorzystać z połączenia przewodowego czy bezprzewodowego.

Co zyskujemy?

Jeśli zastanawiamy się, co zyskamy inwestując w taki odtwarzacz sieciowy, to zmniejszymy ilość płyt w domu, a do tego zawsze będziemy mogli słuchać najnowszej muzyki, bo jej wgranie do odtwarzacza zajmie tylko chwilę.

Dodatkowo warto powiedzieć, że obsługa takiego odtwarzacza jest nie tylko prosta, ale również bardzo intuicyjna, więc nie będziemy mieli z tym żadnego problemu. Warto sprawdzić czy takie rozwiązanie będzie nam odpowiadało. Im częściej słuchamy muzyki czy oglądamy filmy, tym większa może być szansa, że właśnie takie propozycje będą najlepiej do nas pasowały.

To będzie oznaczało, że jeszcze chętniej będziemy z nich korzystali.