Słuchawki wodoszczelne – Na ile się sprawdzają?Lubimy uprawiać sport, a jednocześnie nie wyobrażamy sobie, żeby miała nam przy tym nie towarzyszyć muzyka? Na szczęście w ofercie słuchawek znajdziemy również takie, które są wodoszczelne. To oznacza, że nawet jeśli wiemy, że nasz trening jest tak intensywny, że pot dosłownie się z nas leje, to i tak będziemy mogli wybrać słuchawki wodoszczelne, które okażą się w tym przypadku świetnym rozwiązaniem. Ale czy to oznacza, że również podczas pływania możemy słuchać ulubionej muzyki? Czy te słuchawki wodoszczelne, aż tak świetnie się sprawdzają, że bez najmniejszych obaw będziemy mogli w nich wskoczyć do basenu?

Jakie mamy możliwości?

Z jednej strony możemy wybrać słuchawki wodoszczelne, które będą się łączyły z nośnikiem dźwięku za pomocą technologii Bluetooth.

Takie słuchawki spokojnie możemy wykorzystywać podczas pływania, ale musimy mieć świadomość, że ich zasięg wynosi tylko 10 metrów. Jeśli basen, w którym będziemy pływać jest dłuższy, to wówczas muzyka będzie nam zanikała. No chyba, że mamy wodoszczelny telefon, który będziemy mogli mieć przy sobie, to wówczas nie będzie żadnych zakłóceń.

Jakie inne rozwiązanie?

Jeśli nie mamy wodoszczelnego telefonu, ani żadnego innego urządzenia, które moglibyśmy mieć przy sobie podczas pływania, to powinniśmy poszukać innego rozwiązania. Wówczas idealne mogą się okazać słuchawki wodoszczelne, które będą miały w sobie wbudowany odtwarzacz mp3. Wówczas będziemy mogli bez przeszkód słuchać ulubionych piosenek podczas treningu, a ponieważ takie słuchawki zazwyczaj mają też system Bluetooth, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy mogli je również podłączyć do naszego telefonu.

Jedno jest pewne, takie słuchawki wodoszczelne naprawdę działają, a to oznacza, że nawet podczas pływania możemy zapewnić sobie takie warunki treningu, które są dla nas najbardziej optymalne. Zobaczmy jakie mamy możliwości, przekonajmy się, które słuchawki wodoszczelne sprawdzą się w naszym przypadku. Nawet jeśli mamy zamiar zakładać je podczas pływania.