Projektor 3LCD vs. DLP – Jaki wybrać?Jeżeli chcemy wybrać jakiś sprzęt elektroniczny, a dodatkowo jeszcze chcemy mieć pewność, że świetnie będzie się on spisywał przez kolejne lata, to koniecznie musimy poświęcić jak najwięcej czasu na dokładne zapoznanie się z wszystkimi ofertami. To też oznacza, że porównujemy różne modele, sprawdzamy opinie o nich, zestawiamy ze sobą konkretne parametry, a wszystko to po to, abyśmy z pełnym przekonaniem mogli powiedzieć, co będzie najlepiej do nas pasowało. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi chcących kupić projektor zastanawia się czy wybrać 3LCD czy jednak zdecydować się na DLP.

Jak to wygląda?


Przede wszystkim powinniśmy poznać różnice jakie będziemy mieli między tymi projektorami.

To oznacza, że dowiemy się wówczas iż w przypadku projektora 3LCD będziemy mieli zapewnione lepsze, a więc mówiąc krótko żywsze kolory. Z drugiej jednak strony, jeśli zdecydujemy się na projektor DLP, to będziemy mieli zaproponowaną lepszą czerń, a więc przyjemniej będzie nam się oglądało te filmy, w których wiele akcji będzie odbywało się po ciemku. Co więcej przy tym drugim rozwiązaniu mamy stabilniejszą wysoką jakość obrazu, jak i niski pobór energii. Dodatkowo DLP nie będzie wymagał od nas regularnego wymieniania filtrów przeciwkurzowych, jak i będziemy mieli lepszy stosunek ceny do jakości urządzenia.

Co z 3LCD?

W przypadku projektora 3LCD możemy liczyć na jednakową wartość natężenia światła białego, również niskie zużycie energii, ale także na sprawdzoną technologię. Co więcej obraz wyświetlany za pomocą projektora 3LCD jest przyjaźniejszy dla naszego oka, a dodatkowo jest znacznie jaśniejszy niż ten, który będziemy mogli uzyskać dzięki technologii DLP. Pamiętajmy także, że to właśnie przy projektorach 3LCD możemy liczyć na perfekcyjne odwzorowanie kolorów, co sprawi, że oglądanie filmów czy zdjęć może być przyjemniejsze. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj propozycje i przekonajmy się, który z tych projektorów lepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

W końcu mamy z niego korzystać przez kolejne lata, więc musimy być z niego zadowoleni.